Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
3 posty 3 komentarze

Polityczny wirus

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z jednej strony mamy więc literę Konstytucji - Najwyższe Prawo Rzeczypospolitej, które ustanowiło hierarchię wartości a z drugiej stalinowską doktrynę, która podpowiada, że mamy rozumieć przepisy Konstytucji zupełnie inaczej. Shizofrenia? Owszem.

Przez jakiś czas byłem zablokowany na fb. Czy była to blokada polityczna? Chyba nie. Wiązałbym to raczej z wirusem rozprzestrzeniającym się na poziomie fejsa lub przeglądarek. Mojego wirusa dostałem od Valdi Radomskiego, On od innych - taki łańcuszek. Swój komputer oczyściłem i sprawdziłem w serwisie - jest czysty. 

Czy na tym koniec? 
Niezupełnie. Polityka jest jak wirus - wszędzie się wciska. Jest bezwzględna, wszechobecna, rozdaje razy na oślep i bez kalkulacji głębszych skutków ... tak jak społeczeństwo pozbawione własnej tradycji i Kultury. Bo społeczeństwo oparte na Kulturze i wartościach jest odporne na wirusy! Polityka w takim społeczeństwie też byłaby odporna.
Który z czynników bardziej dyryguje społeczeństwem,:  wirus czy system wartości? Chcielibyśmy żeby wartości - po to też ustanowiliśmy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, która w pierwszym rzędzie konstytuuje wartości, i konstytuuje je hierarchicznie. 
 
Żałuję, że tego zupełnie nie ma w dyskursie publicznym, nie wiedzą o tym nawet prawnicy zajmujący się w zespole Ziobry reformą Wymiaru Sprawiedliwości. To już zdążyłem ustalić. Nie wiedzą tego również Sędziowie TK, przynajmniej Ci, z którymi miałem do czynienia. 
Wszyscy ignorują ukonstytuowaną hierarchię wartości bo czytają Konstytucję od końca do początku i wyrywkowo tak tak jak to zaprogramował tow. Stalin. Żeby to dostrzec wystarczy przeczytać Konstytucję - nikt nie musi polegać na moim słowie.
 
Z jednej strony mamy więc literę Konstytucji - Najwyższe Prawo Rzeczypospolitej, które ustanowiło hierarchię wartości a z drugiej stalinowską doktrynę, która podpowiada, że mamy rozumieć przepisy Konstytucji zupełnie inaczej. Shizofrenia? Owszem. 
Dlaczego więc wszyscy są ślepi? Na to też jest odpowiedź - tą ślepotę zaprogramował Stalin a teraz podtrzymywana jest przez systemowe bezprawie. 
 
Żeby to zrozumieć trzeba poznać i zrozumieć Konstytucję, to pierwszy ale niezbędny krok - o kulturze społeczeństwa, w którym prawie 100% obywateli nigdy nie przeczytało poprawnie swojej Konstytucji nie można powiedzieć nic dobrego  … rozpoznać też trzeba pewne dodatkowe terminy, m/innymi czym jest: "stalinowska doktryna prawna" "systemowe bezprawie" „WZORCE." Zacząłem o tym pisać w sad-nad-sedziami.com. 
 
A wirus? ... No dobrze, ale tego wirusa ktoś przecież programuje  

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej